Hoppa till sidans innehåll

SSP Regattan


 

SSP Regattan 20 augusti 2006

Slutresultat

Placering Fleet Segelnummer Namn Klubb 1:3 2:3 3:3 Poäng
          20/8 20/8 20/8  
Optimist Fleet  -  Sailed: 3  Discards: 0
1 Optimist 3947 Anna Hagberg LBSK 1.0 1.0 1.0 3.0
2 Optimist 42 Jakob Klitte RJK 2.0 2.0 3.0 7.0
3 Optimist 3781 Matilda Salminen SSP 3.0 4.0 2.0 9.0
4 Optimist 4133 Carl Hagberg LBSK 5.0 3.0 5.0 13.0
5 Optimist 3899 André Camming SSP 6.0 7.0 4.0 17.0
6 Optimist 23077 Rasmus Rosengren MSS 12.0 6.0 6.0 24.0
7 Optimist 4082 Erik Mellberg BOJK 7.0 9.0 8.0 24.0
8 Optimist 4088 Axel Eriksson MSS 10.0 8.0 7.0 25.0
9 Optimist 4121 Tom Engels MSS 9.0 11.0 9.0 29.0
10 Optimist 4061 Gustav Pettersson KSS 4.0 5.0 DNF 32.0
11 Optimist 41 Elin Klitte RJK 8.0 16.0 11.0 35.0
12 Optimist 3843 Tom Johansson RJK 16.0 10.0 10.0 36.0
13 Optimist 4164 Alexander Rex BOJK 11.0 13.0 12.0 36.0
14 Optimist 22459 Jesper Sundén ÄSSS 15.0 12.0 13.0 40.0
15 Optimist   Sebastian Novak BOJK 13.0 14.0 15.0 42.0
16 Optimist 3489 Ebba Palenius SSP 14.0 17.0 14.0 45.0
17 Optimist 23246 Jesper Wännman ÄSSS 17.0 15.0 16.0 48.0
18 Optimist 4103 Jens Isacsson SSP 19.0 18.0 17.0 54.0
19 Optimist 3470 Viktor Naumann SSP 20.0 20.0 18.0 58.0
20 Optimist 378 Anna Seuranen SSP 21.0 19.0 DNF 63.0
21 Optimist 22795 Petter Arvidson SSP 18.0 DNS DNS 64.0
22 Optimist 3898 Hanna Hultgren RJK DNC DNC DNC 81.0
E-jolle Fleet  -  Sailed: 3  Discards: 0
1 E-jolle 18 Magnus Rasmusson RJK 1.0 1.0 1.0 3.0
2 E-jolle 3473 Viktor Mörk SHBS 5.0 2.0 2.0 9.0
3 E-jolle 3477 Carl James ÖKF 4.0 4.0 4.0 12.0
4 E-jolle 3528 Carl Hansson SSK 3.0 4.0 6.0 13.0
5 E-jolle 3278 Anders Lindqvist MSS 7.0 11.0 4.0 22.0
6 E-jolle 3316 Mårten Wikner RJK 2.0 7.0 DNF 26.0
7 E-jolle 3430 Paulina Hammerö WBS 6.0 3.0 OCS 26.0
8 E-jolle 44 Josefin Persson CHSS OCS 8.0 3.0 28.0
9 E-jolle 3335 Malin Bergkvist KPSK OCS 6.0 7.0 30.0
10 E-jolle 3539 Otto Staël von Holstein BOJK 9.0 12.0 9.0 30.0
11 E-jolle 3443 Henrik Eriksson MSS 11.0 13.0 8.0 32.0
12 E-jolle 3513 Anders Almgren LBSK 8.0 9.0 OCS 34.0
13 E-jolle 3437 Johannes Virenfelt MSS 10.0 DSQ 10.0 37.0
14 E-jolle 65 Hampus Ljungberg SSP 12.0 14.0 11.0 37.0
15 E-jolle 3400 Gustav Englund LJS OCS 10.0 OCS 44.0
16 E-jolle 3475 Vilhelm Hultgren RJK DNC DNC DNC 63.0
Laser Fleet  -  Sailed: 3  Discards: 0
1 Laser 165562 Jonatan Norrman JKV 1.0 1.0 2.0 4.0
2 Laser 162625 Peter Mellberg BOJK 3.0 2.0 1.0 6.0
3 Laser 185171 Ulf Hagberg LBSK 2.0 3.0 3.0 8.0
Uppdaterad: 11 MAR 2009 23:24 Skribent: Camilla Christensson

Postadress:
SS Pinhättan - Segling
Pinhättevägen
24657 Barsebäck

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

 

Stöttepelaren

 

 

 

Lokaltväder för Barsebäckshamn